Veckoauktion den 9 december 2002

  • Sortera efter

  • 4118 Akryl
    Bengt Lindström, 1960-tal, Komposition, 54x80
    Såld: 15.000 kr

    Såldes den 9 december 2002
  • 4131 Akvarell
    UTGICK

    9 december kl 18:00
  • 4014 Akvarell
    Einar Jolin-56, Porträtt 'till Thure Beckström'
    Såld: 600 kr

    Såldes den 9 december 2002
  • 4038 Etsning
    (Zorn), utgiven av grafiska sällskapet
    Såld: 1.300 kr

    Såldes den 9 december 2002
  • 4077 Etsning
    Björn Hedlund, 5 st, den gäckande skugga 2/24
    Såld: 100 kr

    Såldes den 9 december 2002
  • 4066 Etsning
    Såld: 400 kr

    Såldes den 9 december 2002
  • 2027 Klaffbord
    Såld: 2.000 kr

    Såldes den 9 december 2002
  • 4135 Konsolbord
    Gustaviansk stil, 1800-tal, stenskiva, L.90 D.49 H.86
    Såld: 7.000 kr

    Såldes den 9 december 2002
  • 4086 Konstblad
    Charles Sjöholm, 2/350 Rålambshovsbadet
    Såld: 200 kr

    Såldes den 9 december 2002
  • 4062 Litografi
    Roland Svensson, 23/500 Mount Nimba Range
    Såld: 200 kr

    Såldes den 9 december 2002
  • 4056 Litografi
    Roland Svensson, 23/500 Providence Island Monrovia
    Såld: 300 kr

    Såldes den 9 december 2002
  • 4063 Litografi
    Såld: 200 kr

    Såldes den 9 december 2002
  • 4130 Säng
    Såld: 7.100 kr

    Såldes den 9 december 2002
  • 2072 Skål
    Vicke Lindstrand, Kosta
    Såld: 350 kr

    Såldes den 9 december 2002
  • 4100 Skål
    Såld: 900 kr

    Såldes den 9 december 2002